Beşiktaş’ın Son Maçı Sivasspor İle

0

Süper ligde takımların ortaya koydukları coşkulu futbol ile heyecan her geçen hafta daha da yükseliyor. Ligde 16 hafta geride kalırken takımlar, gelecek haftaki performansları ile ilk yarıya nokta koymuş olacaklar. Beşiktaş ise son haftaya Sivasspor mücadelesi ile girecek. Şampiyonlar ligi gurup maçlarının bitmesi ile bütün motivasyonunu lige veren Beşiktaş mücadelelerden galip gelerek iyi bir seri yakalamak istiyor. Ligde son maçını dört farklı skorla kazanmayı başaran takım deplasman yine benzer mücadeleyi göstermek için sahada olacak. Oyuncu kadrosu ve performansları ile Sivasspor takımının çok önünde yer alan Beşiktaş kazanmaya daha yakın olan taraf olacak.

Beşiktaş İlk Yarıyı Galibiyetle Kapatacaktır

Avrupa kupasında alınan başarılı sonuçlar sonuçların ardından ligde hak ettikleri konuma gelmek için kolları sıvayan Beşiktaş gücünü burada da tüm takımlara kabul ettirmek istiyor. Bu doğruluda sahaya çıkan oyuncular son hafta performansı ile yeniden göz doldururken, son hafta Sivas deplasmanında aynı başarıyı yinelemek istiyor. Buradan gelecek bir üç puanla daha sıralamasını yükseltmiş olacaklar. Son haftalarda liderlik yolunda ilerleyen rakiplerinin de puan kaybetmesi ile zirveden uzaklaşmayan Beşiktaş kazanarak iddiasını koruyacaktır. Lige verilecek ara öncesi olabildiğince sıralamasını yükseltmek isteyen takım bunu başaracaktır. Çünkü konuk olacakları Sivasspor takımı ne kadar diri bir takım olsa da yetenek ve performans olarak Beşiktaş ile mücadele edecek güce ve donanıma sahip değildir.

Hedef Sivas Deplasmanından Üç Puan Almak

Teknik Direktör Şenol güneş tüm taktik antrenmanlarını takımın galip gelmesi üzerine kurarken, Sivasspor takımının bu planlara karşılık verecek yeterli alternatifi bulunmamaktadır. Mücadelede Beşiktaş takımının oyuncularını tek zorlayacak olan durum hava koşulları olacaktır. İstanbul’da olduğundan daha sert bir hava onları bekliyor olacak. Bu durum oyuncular üzerinde olumsuz bir etki bırakabilir. Ancak bu gibi koşullarda mücadele etmeye alışık olan oyuncular, duruma çabuk adapte olacaktır. Karşılaşmayı izleyecek futbol severleri ise oldukça keyifli bir mücadele bekliyor. Çarşı gurubu Takımını bu deplasmanda da yalnız bırakmayacak. Oyunculara en büyük moral yine taraftarlarda gelecek. Mücadele başlama vurulundan itibaren temposunu son düdüğe kadar koruyacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.