Anderson Talisca Beşiktaş’tan Ayrılıyor

0

Beşiktaş son dönemlerde eski performansını bir türlü gösteremiyor. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oldukça başarılı işlere imza atarken, Sportoto Süper Lig’de tam tersini oynuyor. Bu durum karşısında futbolcular farklı düşünüyor. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tüm takımların gol atmak istediğini, bu nedenle hücumu düşündüklerini dile getiriyorlar. Süper Lig’de ise takımların büyük takımlara karşı kapandıklarını ve bir türlü savunmayı açamadıklarını söylüyorlar. Peki ama ligdeki düşüşün temel sebebi bu mudur? Tabii ki de değil. Oyuncular yoruldular ve alternatifleri yok. Bu noktada alternatifsiz bir futbolcu olarak dikkatleri Anderson Talisca çekiyor. Bildiğiniz üzere Anderson Talisca 2 sezondur Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyiyor. Peki hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istemez misiniz?

Anderson Talisca Benfica’ya Dönüyor

Beşiktaş’ta son derece mutlu olan ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Anderson Talisca, 2 sezondur siyah beyazlı kulüpte kiralık olarak forma giyiyor. Tabii söylemek gerekirse son derece önemli bir futbolcu. Beşiktaş’a 2 sezonda kattıklarını herkes gördü. Bunun yanında oldukça genç bir oyuncu. Bu nedenle Benfica takımı onun serbest kalma bedelini 25 milyon Euro olarak belirledi. Gerçekten bu rakamın altına inmiyorlar. Bu da Beşiktaş için çok fazla bir miktar demek. Söylemek gerekirse Anderson Talisca Beşiktaş’a çok erken veda etti. Onun bu kadar erken veda etmesini kimse beklemiyordu.

Beşiktaş Arayışa Başladı Bile

Takımdan ayrılması neredeyse kesinleşen Anderson Talisca, Beşiktaş’ta çok büyük bir boşluğa neden olacak. Onun yerini doldurmak gerçekten güç olacak. Şu kısacık 2 sezonda Beşiktaş’a kattıkları ile bu taraftar onu asla unutmayacak. Tabii onun yerine kesinlikle bir alternatif gerekiyor. Beşiktaş yönetimi ise bu oyuncunun arayışına başladı bile. Yeni bir oyuncu transfer etmek her ne kadar güç olsa bile bunun gerekli olması ve Talisca’nın gelecek sezon Portekiz’in Benfica takımı için forma terletecek olması, siyah beyazlı kulübün mecbur olduğunu göstermektedir. Olası bir taktik değişikliğine gidilmediği sürece, Şenol Güneş’in bu oyuncular ile en iyisini yapabileceğini inanmadığı sürece böyle bir arayış devam edecek. Şu sıralar Talisca’nın yerine Manchester United’ın tecrübeli orta saha oyuncusu Juan Mata konuşuluyor ancak onunla ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.