Beşiktaş – Bayern Münih Değerlendirmesi

0

İki takımda şampiyonlar ligi gurup maçlarında oldukça önemli performanslara imza atarak ikinci tura çıkmayı başardı. Bayern Münih dünya çapında tanınan bir takım olmanın avantajının yanında yıldız oyuncuları da bünyesinde bulunduruyor. Buna rağmen kendi gurubunda ikincilik elde eden takım kuralara bu seviyeden katıldı. Temsilcimiz Beşiktaş ise gurubunda harika işler çıkararak bir maç öncesinden liderlik koltuğunu garantilerdi. İkinci turda birinci olan takımlar ile ikinci olan takımların eşleştirilmesi sonucu karşı karşıya gelen takımlar çeyrek finale çıkabilmek için önemli bir mücadele gücü ortaya koymak zorundadır. İzleyen futbol severlerin harika zamanlar geçireceği maçlarda iki takımında birbirlerine üstünlük sağlayacağı ve zayıf kalacağı bölümler olacaktır. Bunu en iyi analiz eden taraf kazanmaya bir adım aha yaklaşmış olacaktır.

Beşiktaş Evinde Seyircine Güveniyor

İç sah maçlarının olması gerektiğinden daha kolay geçmesinde en büyük etken taraftarın tribünlerdeki inanılmaz coşkusu oldu. Zaman zaman desibel rekorlarının da kırıldığı tribünlerde oluşan harika atmosfer sahaya bir hayli etki etmektedir. Oyuncuların taraftarın gücünü arkasında hissetmesi çok daha iyi motive olmasını ve sahada çok daha başarılı bir performans göstermesini sağlıyor. Takip oyuncularda ise tam tersine bir durum söz konusu oluyor. Verilen destek mükemmel boyutlara ulaştığı rakip oyuncular çok rahatsız oluyor ve bu durum maçtan düşmelerine kadar gidiyor. Bayern Münih mücadelesinde de taraftarlara düşecek olan en büyük görev sahada her zaman olduğu gibi inanılmaz bir atmosfer oluşturmak olacaktır.

Oyuncu Kıyaslamasında Rakip Bir Adım Önde

Dünya çapında isimleri kadrosunda bulunduran Bayern Münih göstermiş olduğu kaliteli mücadelelerde bunun çok faydasını görüyor. Yetenekli oyuncular, bir maçın kazanılmasında en önemli olguların başında gelmektedir. Ancak takım olmayı başaramayan ekiplerde yıldız oyuncuların varlığı da çok etki etmemektedir. Bu nedenle Beşiktaş rakip takımın yıldız oyuncularının önünü takım olarak organize vereceği mücadele sayesinde kesecek. Ayrıca ara transfer döneminde Beşiktaş kadrosuna yapılacak olan katkılar ile beraber iki takım arasındaki oyuncu kalitesindeki fark bir hayli azalacaktır. Böylelikle takım olmayı başaran takım bir adım öne çıkacaktır. Beşiktaş bunu başarmakta zorlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.