Beşiktaş Kadrosu Yenilenecek

0

Maçlarda bazı futbolcuların performans düşüklüğü yaşaması ve mücadeleleri sonuna kadar götürememesi, Beşiktaş’a ciddi problem yaşatıyor. Bildiğiniz gibi Beşiktaş son derece önemli oyunculardan kurulu bir kulüp. Elinden geleni yapan pek çok farklı futbolcu mevcut ancak onların göstermiş oldukları performans ne yazık ki tüm maçları kazanmaya yetmiyor. Ayrıca futbolcular yoğun tempodan son derece rahatsız oluyorlar. Bu da onların ciddi sorun yaşamasına neden oluyor. Beşiktaş bu sorunu gördü ve girişimlere başladı. Beşiktaş kadrosu yenilecek. Yeni oyuncular takıma katılacak. Gitmesi muhtemel pek çok oyuncu bulunuyor. Bunları da en iyi şekilde satıp yerlerine çok daha kaliteli futbolcular alınacak. Bakalım kara kartala hangi oyuncular sonradan dahil olacak?

Kadroda Büyük Bir Yenileme Yapılacak

Bundan uzun zaman önce Oğuzhan, Necip, Mustafa Pektemek, Veli, Olcay gibi oyunculara yatırım yapan ve şimdi onlar sayesinde mükafatını alan Beşiktaş, yine aynı şekilde bir strateji geliştirebilir. Genç oyuncuları çok uygun rakamlara takıma kazandırıp onların birer yıldız olmasını sağlayabilir. Bu da onun gelecek planlarının sağlam temeller üzerine dayanması demek. Beşiktaş bu açıdan bakıldığı zaman hem yerli futbolcu hem de yabancı futbolcu arayışına girdi bile. Genç isimler takıma kazandırılacak. Bunun yanında tecrübeli isimler ile de yollar ayrılacak. Gitmesi belki de bir – iki sezon sonra kesin olan Atiba, Quaresma gibi daha yaşlı oyuncuların alternatifleri de aranıyor.

Beşiktaş Altyapıya Yatırım Yapabilir

Altyapıya yatırım yapma planlarına sahip olan Beşiktaş, bu noktada gelecek yıllar için hedefler besliyor. Gelecek 10 yılda belki de şampiyonluğa ambargo koyacak ve genç bir yapılanma ile adını tüm dünyaya duyuracak. Kesinlikle çok önemli futbolculara sahipler ancak bu onlar için yeterli değil. Hedef 100 milyon Beşiktaşlı ve Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu olması. Bunun hiç de kolay bir hedef olmadığını herkes biliyor. Çok sıkı bir çalışma, disiplin, altyapı gerekiyor. Kısaca söylemek gerekirse siyah beyazlı kulübü çok farklı şeyler bekliyor. Burada kesin olan şu ki Beşiktaş kadrosu baştan aşağı yenilenecek. Şimdilik ismi net olan Paqueta Beşiktaş için büyük bir önem arz ediyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.