Beşiktaş Ligde Neden Puan Kaybediyor?

0

Geçtiğimiz iki sezona da damga vuran Beşiktaş ortaya koyduğu başarılı performansı bu sezon tam anlamı ile ortaya koyamamasının sebebini herkes merak ediyor. Takımdan beklentilerin oldukça üst düzey olduğu bir sezonda, Beşiktaş bunlara karşılığı şuana kadar şampiyonlar ligi maçlarında verebildi. Burada gurubu lider tamamlayan ve ikinci tur için iddialı olan takım, lig maçlarında yaşanılan konsantrasyon kayıpları nedeni ile istenilen puanları almayı başaramadı. Mükemmel deneyimlere sahip oyuncuların kendilerinden zayıf takımlara karşı yaptıkları hatalar, eleştiri ile karşılanırken oyuncular lig mücadelelerinde de performanslarını yükseltmeye başladılar. Bunun son örneğini ligin 16. haftasında karşılaştıkları mücadelede rakiplerini beş golle yenerek gösterdiler. Bu yükselişi devan ettirmek isteyen takım ligin ilk yarısının kapanış mücadelesine de mutlak galibiyet hedefi ile çıkacak.

Ligde Puan Kayıpları Geride Kalıyor

Beşiktaş yapmış odluğu hatalardan dersler çıkararak geldiği son noktada oldukça başarılı olduğunu bir kez daha ispatlıyor. Derbilerde ortaya koyulan mücadeleler ve son haftada elde edilen farklı galibiyet ile takımda yeniden moral havası esmeye başladı. Beşiktaş Sivas deplasmanında da alacağı galibiyetle ile yeniden önemli bir başarı elde etmiş olacaklar. Süper ligin ilk yarısını üst üste galibiyetler ile tamamlamak isteyen Beşiktaş için bu maç oldukça büyük önem taşıyor. Buradan gelecek puanlar ile lidere daha fazla yaklaşacak olan Beşiktaş, başarılı mücadelesini yine sürdürmeye devam edecek. Takım bu mücadelelerden sadece üç puan ile ayrılmıyor, performansı ile de iz bırakıyor.

Liderlik Yolunda Devan Eden Beşiktaş

Süper ligde yapılan hataların ardından kaybedilen puanların yeniden toparlanma sürecine girildi. Beşiktaşlı oyuncular performanslarını ligde de üst seviyelerde göstermeye başlayarak önemli bir gücü ortaya koymaya başladı. Sizleri bekleyen heyecan katsayısı yüksek karşılaşmaları izlemeye başlayarak bu ayrıcalığa tam anlamı ile ortak olabilirsiniz. Beşiktaş oynadığı iyi oyun ile kısa süre içinde lider ile arasındaki puan farkını kapatacak ve bu koltuğa geçiş yapacaktır. Oynanılan oyun bunu gösterirken bütün taraftarların buna inancı da tamdır. Sizlerde bu süreci takından takip edebilir ve hızla süren yükselişi gözlemleyebilirsiniz. Büyük heyecan sizinle oluyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.