Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde İmkansızı Başarıyor

0

Temsilcimiz Beşiktaş, Porto, Leipzig ve Monaco’nun bulunduğu G grubunu 14 puan toplayarak, 6 maçta 4 galibiyet 2 beraberlik alarak lider tamamladı. Kura çekimine 1. torbadan katıldı ve kura çekimi sonrası Alman devi Bayern Münih ile eşleşti. Bildiğiniz gibi son derece önemli takımlar ile mücadele etti ve tüm maçlarında puan almasını bildi. Grubunu lider tamamlayan ilk Türk takımı oldu. Gerçekten önemli bir sonuç. Şimdi ise Çeyrek Finale yükselebilmek adına Bayern Münih’i geçmesi gerekiyor. Gerçekten zorlu bir maç olacak ancak kazanma ihtimali bulunuyor. Peki ama Beşiktaş imkansızı başarabilecek mi?

Beşiktaş Bu Sezon Harikalar Yaratıyor

Bu sezon harikalar yaratan Beşiktaş, kendinden beklenen performansın kat ve kat üzerinde bulunuyor. Ligi pek önemseme de UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gerçekten harika sonuçlar aldı. Dünyanın en prestijli liginde bu sonuçları almak gerçekten çok önemli bir başarı. Şimdi ise 20 Şubat 2018 Salı günü saat 22:45’te Bayern Münih ile Almanya’da oynayacak. Bu mücadelenin rövanşı ise Mart ayının 14’ünde yapılacak. 14 Mart 2018 Çarşamba akşamı Türkiye saati ile saat 20:00’de başlayacak olan mücadeleden galip ayrılmak zorunda kalacak. İki maçtan da istediği skorları alabilecek potansiyele sahip olan kara kartal, Çeyrek Finale çıkabilecek. Tabii rakip Bayern Münih ve bu kupada daha önce harika başarılar elde ettiler. Onları elemek gerçekten güç olacak.

Bayern Münih Elenmeyecek Bir Rakip Değil

Alman takımı disiplinli oyunları ile tanınıyor. Mücadeleden farklı yenilgi ile ayrılsalar da yine de disiplinden kopmuyorlar. Bu da demek oluyor ki Beşiktaş rakibini ciddiye alarak disiplinli bir şekilde oynarsa, her oyuncu kendi görevini layıkıyla yerine getirirse turu geçebilirler. Dar alanda kısa paslar ile, ayakta topun en fazla 2 saniye durmasıyla birlikte Beşiktaş 2 maçı da kazanabilir. Alman ekibinin en bilindik bir diğer özelliği ise alanları tam anlamıyla doldurması, orta sahayı çok çabuk geçmesi. Bu açıdan Anderson Talisca yedek bekleyebilir. Orta sahanın yanında ileri hücum hattının sol ve sağ bekler ile aynı anda desteklenmesi gerekir. Beşiktaş bunları yapabilecek kapasitede ve bir üst tura da çıkabilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.