Beşiktaş Son 2 Haftada Kaç Puan Toplar

0

Siyah beyazlılar ligdeki son maçlarını kazanmak için sahaya çıkıyor. Kara kartal bu sezon geçtiğimiz 15 mücadelede toplamda 27 puan aldı. Yani 18 puan kaybetti. Kaybettiği bu puanlar ile liderlikte açık ara önde olabilirdi. Avrupa’da son derece başarılı bir sezon geçirmelerine rağmen ne var ki aynı başarıyı Sportoto Süper Lig’de gösteremiyor. Gerçekten beklentilerin altında kalıyor. Beşiktaş ilk yarının bitimine son 2 hafta kala maçlarından 3 puan alarak puanını 33 yapmak istiyor. Öncelikli olarak bu hafta kendi seyircisi karşısında Osmanlıspor maçına çıkacak. Son haftada ise deplasmanda Sivasspor’a konuk olacak. Sivasspor takımının son derece tehlikeli bir ekip olduğunu biliyorsunuz. Beşiktaş’a problem yaşatabilirler.

Beşiktaş 6 Puan Almak İstiyor

Osmanlıspor maçının hazırlıklarına başlayan Beşiktaş, Pazar günü bu mücadeleyi oynayacak. Maça 3 gün kala siyah beyazlı takım moral ve motivasyon açısından sosyal etkinliklere de katılıyorlar. Bildiğiniz üzere ligde şampiyon olabilmek adına önce Osmanlıspor maçını kazanması gerekiyor. Buradan alacağı 3 puan ve rakiplerinin kaybedeceği 3 puan ile liderlik yarışında daha da içeriye girebilir. Özellikle Fenerbahçe ve Başakşehir’in kaybedeceği 3 puanlar ile birlikte onları geçip 2.’lik koltuğuna oturabilir. Bu nedenle tüm gücünü Osmanlıspor maçına yansıtacak. Gelecek hafta için de planlar yapacak. Yani Beşiktaş buradan mutlak 3 puan alacak gibi duruyor. Kazandı gözüyle de bakabiliriz. Ankara ekibi ise 1 puana razı olarak maça çıkabilir.

Sivasspor Maçında Hedef Galibiyet

Ligde 22 puan ile 9. sırada yer alan Sivasspor, kadrosunda son derece önemli isimler bulunduruyor. Bildiğiniz gibi bu futbolcular ile mutlak galibiyet istiyor. Tabii Sivasspor’dan önce Beşiktaş ilk yarıyı liderliğe en yakın konumda bitirmek istiyor. Sivas deplasmanına mutlak 3 puan için çıkacak olan Kartal, burada istediğini elde edebilir. Tabii ev sahibi takımın seyirci avantajını kullanarak rakip takımı baskı altına alması sonucu Beşiktaş burada yenilgi de görebilir. Bu nedenle son derece dikkatli olması gerek. Beşiktaş’ın 3 puan alabilecek potansiyeli var ancak burada daha büyük olasılık ile 1 puan alacak gibi duruyor. Takımın son derece yorgun olduğunu söylemek de doğru olacaktır. Yani Beşiktaş son 2 maçından toplamda 4 puan alıp puanını 31 yapabilir. 6 puan alma ihtimali de var.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.