Beşiktaş Stoper Bölgesinde Takviye

0

İlk yarı artık haftaya tamamlanıyor ve takımlar ikinci yarıya girmeden önce takviye peşinde. Bu noktada son derece hareketli bir takım olarak Beşiktaş ön plana çıkıyor. Gerçekten başarılı bir kulüp olarak ön plana çıkıyor. Beşiktaş bu sezon devre arasında özellikle stoper bölgesine transfer yapmak istiyor. Böylece takıma daha fazla güç gelecek ve gol yeme sıkıntısı da bir nebze olsa giderilmiş olacak. Tabii bu noktada hala arayışlar devam ediyor. Takımda en önemli olası isim olarak Vida ön plana çıkıyor. Dinamo Kiev ve Dinamo Kiev taraftarına veda eden Domagoj Vida, büyük ihtimalle bu devre arasında Beşiktaş’a imza atacak.

Beşiktaş Savunma Hattını Güçlendiriyor

Bu sezon başında İspanya’nın Real Madrid takımından alınan Pepe, savunmada son derece güven veriyor. Bildiğiniz gibi Pepe ile Tosic’in uyumu hem taraftarları hem de teknik direktör Şenol Güneş’i rahatlatıyor. Bu iki futbolcunun birbiriyle uyumu ciddi anlamda iyi. Tabii onların kaliteli bir alternatifi yok. Bu nedenle Beşiktaş hem alternatif olabilecek hem de as oyuncuları yedek kalmaya zorlayabilecek stoper oyuncuları arıyor. Bu bölgeye yapılacak olan transfer ile beklenen en önemli özellik gol yeme oranının daha da aza indirgenmesi. Biliyorsunuz ki Beşiktaş bu sezon çoğu maçta gol yedi. Kalesini gole kapatmakta zorlanan kartal, forvet hattında neyse ki problem yaşamıyor.

Beşiktaş Aradığı Oyuncuları Bulabilecek Mi?

Beşiktaş hem stoper için hem de orta saha için aradığı oyuncuları bulabilecek mi? Son günlerde Anderson Talisca’nın alternatifi olarak Juan Mata konuşuluyor ancak bu oyuncunun transferi de kesin değil. Bu nedenle Beşiktaş Brezilya’ya doğru eğilim gösteriyor. Buralarda genç oyuncular bulup renklerine bağlamak istiyor. Kesin olarak söylemek gerekirse Beşiktaş transfere ara dönemde ağırlık verecek. Takıma gerek kiralık gerekse bonservisi alınmış çok sayıda isim katılabilir. Tabii unutulmamalıdır ki gelecek sezon pek çok isim takımda olmayabilir. Bu nedenle çok daha dikkatli, UEFA anlaşmasını bozmadan transfer yapmak en önemli şey olacak. Kesin olarak söylemek gerekirse daha genç oyunculara yönelmek ve onları takıma kazandırmak bu noktada daha fazla önem arz ediyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.