Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi Grubundan Nasıl Lider Çıktı?

0

Sezon başında yapılan kadro düzenlemesi ile takım oldukça iyi bir ivme yakaladı. Nice sezonda alınmaya başlana üst üste galibiyetler ardından ise şampiyonlar liginde gelen başarılı sonuçlar ile takım bir hayli güzel hava yakaladı. Oyuncu seçiminin ve taktik anlayışında doğru belirlenmesi ile takımın önü açılmış oldu. Şenol Güneş’in doğru seçimleri e takımı doğru bir taktikle sahaya sürmesi maçların kazanılmasında en büyük artı olurken, oyuncuların mücadele kazanma arzusu da sahadaki önemli ayrıntılardan bir tanesi oldu. Bu şekilde maçlara hazırlanan takım her maçında binlerce taraftarında katılması ile coşkulu oyununu sürdürdü. Son sezonlarda oturmuş olan oyun bu senede devam ediyor.

İki Sezondan Beri Süre Gelen Azim

Beşiktaş takımının çıkışı sadece bu sezona özgü olmamaktadır. Son iki sezondur oynadıkları oyun ile oldukça büyük başarıların altına imza atan oyuncular ve teknik heyet bu sistemi devam ettiriyor. Sezon başına kadronun açıklarının doğru kapatılması ile takım şampiyonlar ligi gurubundan lider olarak çıkmayı dahi başardı. İki sezondur üstüne koyan bir futbol oynayan takım bu başarının temellerini çok öncede atmış oldu. Teknik heyetin kurmuş olduğu sistem zaman için çok daha iyi oynanmaya başlandı ve yeni gelen oyuncular ile açık kapandı. Bu durum takımın iyi olan konumu çok daha yukarı seviyelere taşıyan en önemli etkenlerden bir tanesi olmaktadır.

Şampiyonlar Liginde Önemli Zaferler

Takım olmayı başaran ve bu doğrultuda güzel oyuncular çıkaran takım son derece başarılı işlere adım atmaya devam ediyor. Beklentileri fazlasıyla karşılayan takım izleyen herkesi memnun edici bir futbol ortaya koymaya devam ediyor. Harika oyunlar sürekli olarak ekranlara gelirken benzersiz bir deneyim de sunulmuş oldu. Oyuncularının form durumlarının da sürekli yüksekten seyretmesi teknik heyetin en önemli artılarından bir tanesi olmaktaydı. Bunların aynı sıra şampiyonları ligi kura çekimleri sırasında belirlenen takımların kalitesinin de Beşiktaş’a yakın olması işleri kolaylaştıran bir başka durum oldu. Benzersiz mücadele güzü ile atakları gole çevrilmesi galibiyet alınmasında da oldukça işe yaradı. Bundan sonraki tur mücadelesini bir hayli keyifli olacağı için kaçırmamalısınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.