Beşiktaş Yönetimi Brezilyalı Futbolcu Arıyor

0

Her zaman Brezilyalı futbolcular üzerinde yoğunlaşmış olan Türk spor kulüpleri, bu ülkeden çıkan futbolcuların ne kadar önemli yerlere geldiğini çok iyi biliyor. Buna dayanarak söyleyebiliriz ki ülkemiz takımları genç Brezilyalı oyuncuları renklerine bağlamak istiyor. Şimdi ise Beşiktaş takıma Brezilyalı bir futbolcu alacak. Bu oyuncuların başında da Paqueta geliyor. Sol ayağını adeta bir raket gibi kullanabilen 20 yaşındaki genç oyuncu, Flamengo takımında forma giyiyor. Şu anda ligde 56 puanı bulunan Flamengo, 6. Sırada yer almış durumda. Eğer 56 puan toplama başarısı göstermişse, bunun çok büyük bölümünde Paqueta’nın da parmağı bulunuyor. Gerçekten takıma güç kattığını söylemek doğru olacaktır.

Brezilyalı Takviyeler Yapılacak

Takım için daha çok Brezilyalı futbolcu düşünen Beşiktaş, bu noktada bazı araştırmalara başladı. Yöneticilerin bazıları Brezilya mücadelelerine gitti ve gerekli notları teknik ekibe iletti. Öne çıkan isimler hakkında konuşulduğunu ve çok kısa sürede takıma gerekli takviyelerin yapılacağını söylemek gerekir. Beşiktaş yeni bir oyuncu almak için elinden geleni yapıyor ancak takımdan ayrılması söz konusu olan futbolcuları da en iyi şekilde satmak zorunda. Özellikle Mitrovic, Mustafa Pektemek gibi oyuncular bu noktada ön plana çıkıyor. Bunun yanında Veli Kavlak gibi oyuncular da hala Beşiktaş kadrosundaki yerini koruyor. Çok kısa bir süre sonra bu oyuncuların satılacağını ve yerlerine çok daha önemli isimlerin alınacağını söylemek doğru olacaktır.

UEFA’dan Elde Edilen Gelirler Kullanılacak

Oyuncu satmadan oyuncu alamayan Beşiktaş, miktar konusunda sorun yaşamıyor. 1 milyon Euro’ya oyuncu satsa dahi 10 milyon Euro’ya oyuncu alabilecek. Yeni kurallar yakında açıklanacak gibi duruyor. Ayrıca bu oyunculardan herhangi birini sattıktan sonra UEFA Şampiyonlar Ligi’nden elde edilen paralar da transfer için kullanılacak. Gerçekten ciddi anlamda önemli bir miktar UEFA’dan Beşiktaş’ın kasasına girdi. Bu paralar ile gerçekten önemli futbolcular Brezilya’dan alınabilecek. Kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş devre arasında ve sezon sonunda gerekli açıklamaları yapacaktır. Takıma takviyeler kısa süre sonra yapılacaktır. En önemli nokta Flamengo takımında forma giyen Paqueta’nın neredeyse kesin olarak Beşiktaş’a gelme durumu ve devre arasında Vida’nın imzalama ihtimali…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.