Beşiktaş Zirvenin Gerisinde Kaldı

0

Sportoto Süper Lig’de zirve yarışı devam ediyor. Başakşehir ile Galatasaray arasında liderlik değişiyor. Fenerbahçe ise 3.’lük koltuğunda onları takip ediyor. Siyah beyazlı takım Beşiktaş ise 4. olarak zirveye oynamak istiyor. Tabii lider Galatasaray ile arada 5 puan fark bulunuyor. Yani Beşiktaş ligin ilk yarısının bitimine son 2 hafta kala zirve yarışından koptu. Galatasaray’ın kalan 2 maçta alacağı 3 puan Beşiktaş’ın liderliğe ilk yarı sonunda ulaşamaması demek. Ayrıca Başakşehir ve Fenerbahçe’nin de puan kaybetmesi gerekiyor. Beşiktaş zirvenin gerisinde kaldı. UEFA Şampiyonlar Ligi hedefi bulunan ve burada Çeyrek Finale çıkmak isteyen kartal, bu nedenle Süper Lig’de istediğini bir türlü elde edemiyor.

Beşiktaş Puan Kaybetmek İstemiyor

Osmanlıspor ile Aralık ayının 17’sinde mücadeleye çıkacak olan kara kartal, burada puan kaybetmek istemiyor. Kendi seyircisi önünde 3 puana ulaşarak 30 puana çıkmak istiyor. Bu gerçekten çok zorlu bir mücadele olacak. Özellikle Beşiktaş’ın biraz da yedek ağırlıklı maça çıkma ihtimali bulunurken, gerçekten Osmanlıspor’un da kaybettiği puanlar göz önüne alındığında Beşiktaş mücadeleyi kazanır gibi duruyor. Yedek kadrosunda da son derece önemli isimlerin bulunduğunu, daha ciddi bir rakip olan Sivasspor deplasmanında tam kadro oynama planlarının olması, onların biraz rotasyona gidebileceğinin kanıtı. Tabii buradan doğrudan 3 puan hedefler ise, tam kadro sahada olması da söz konusu. Maç günü Şenol Güneş’in stratejisi ne yönde olacak, onu hep birlikte göreceğiz.

Şenol Güneş Motive Olmuş Durumda

Beşiktaş’ın teknik hocası Şenol Güneş, son derece motive olmuş durumda. Sadece maç kazanmaya yönelik antrenman yaptıklarını dile getiren tecrübeli hoca, burada istediği sonuçları alabileceklerini düşünüyor. Hatta ve hatta Şampiyonlar Ligi için de aynı kadro ile sahaya çıkabilir. Yani rotasyona gitmeyebilir. Ayrıca devre arasında takıma katılacak isimler düşünüldüğü zaman bu tez daha da doğrulanır vaziyette. Stoper mevkiinde Pepe ile Tosic son derece uyumlu bir ikili olarak Şenol Güneş’in daha farklı noktalara yönelmesine olanak tanıyorlar. Bu mücadelede ise Mitrovic’i ilk 11’de görmek muhtemel. Bakalım Şenol Güneş Osmanlıspor maçında nasıl bir diziliş ile sahaya takımını çıkaracak?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.