Beşiktaş’ın Kasası Şampiyonlar Ligi’nde Doldu

0

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde harika işlere imza atan ve kendinden beklenmeyeni en iyi şekilde yapan Beşiktaş, kazandığı mücadeleler ile son derece yüklü bir miktar parayı kasasına koydu. Bildiğiniz gibi Beşiktaş bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarına doğrudan katıldı. Burada G Grubuna düştü ve rakipleri Porto, Leipzig, Monaco oldu. Beşiktaş bu takımlar ile 2’şer kez, toplamda 6 kez maç oynadı. Oynadığı bu 6 maçın 4’ünü kazanmasını bildi. Geriye kalan 2 maçta ise berabere kalarak gruptan lider çıktı. Beşiktaş grubunu tam olarak 14 puan ile tamamladı ve en yakın rakibine 4 puan fark attı. Bunun yanında ilk defa lider ve namağlup çıkan Türk takımı oldu.

Beşiktaş Yüklü Miktar Kazandı

Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda ilk maçına Portekiz temsilcisi Porto karşısında deplasmanda çıktı. Herkes burada Porto’nun kazanmasını bekliyordu ancak Beşiktaş 3-1 gibi önemli bir skor ile rakibini geçmeyi başardı. Bu maçtan kısa bir süre sonra Beşiktaş Alman temsilcisi Leipzig takımını Vodafone Park’ta ağırladı ve burada 2-0 galip geldi. Sonrasında Beşiktaş Fransa’ya Monaco deplasmanına gitti ve burada 2-1 galip gelerek 3’te 3 yaptı. Ardından yine Monaco ile oynandı ve burada 1-1 berabere kaldı. Kendi evinde bir sonraki maçta Porto’yu ağırladı ve burada da 1-1 berabere kaldı. Son maçta Alman temsilcisi Leipzig takımını Almanya’da 2-1 geçmeyi başardı. Bu da grubun son maçıydı ve Beşiktaş tahmin bile edilemeyecek kadar yüklü bir miktarı kasasına koydu.

Beşiktaş Çeyrek Finale Çıkarsa Ne Kadar Kazanacak?

Beşiktaş son 16 turunda Almanya’nın Bayern Münih takımı ile eşleşti. Bildiğiniz üzere son 16 turunu geçen takımlar çeyrek finale yükselecekler ve Avrupa’nın en büyük son 8 kulübü arasına girecekler. Eğer ki olası bir durumda Beşiktaş Bayern Münih takımını eleyebilirse, kasasına yine çok yüklü bir miktarda para koyacak. Bu da ciddi anlamda takımı mali sorunlardan kurtaracak. Beşiktaş bu nedenle şimdi Şubat ve Mart aylarında oynanacak olan son 16 turu mücadelesine hazırlanıyor ve takıma önemli isimleri takviye olarak katacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.