Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakibi Kim?

0

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yoluna en iyi şekilde devam eden temsilcimiz Beşiktaş, bildiğiniz üzere grubunu lider olarak tamamladı. Grupta toplamda 14 puan topladı ve ilk defa bir Türk takımı gruptan lider olarak çıkmış oldu. Bunun yanında son 16 takım arasına kaldı. Ayrıca grubunu da namağlup tamamladı. Hiç kaybetmedi. Toplamda 4 galibiyet 2 beraberlik aldı. En yakın takipçisi Porto’ya toplamda 4 puan fark attı. Bu gerçekten çok önemli bir başarı olarak dikkat çekiyor. Ayrıca dün çekilen kurada 2. tur rakibi de belli oldu. Beşiktaş işte o dev kulüp ile eşleşti…

Beşiktaş’ın Rakibi Alman Panzeri

11.12.2017 Pazartesi günü saat 14:00’de çekilen kura sonucu Beşiktaş son 2 takım arasında kaldı. Son takımlar da Beşiktaş ile Bayern Münih olduğu için bu iki takım eşleşti. Alman panzeri hiç de beklemediğimiz rakiplerden biri oldu. Gerçekten güçlü bir takım olduklarını ve çok gol atmayı sevdiklerini biliyoruz. Turnuvada 5 tane İngiliz temsilcisinin bulunuyor olması da dikkatlerden kaçmadı. Grubunda 25 gol birden atan PSG takımı da hiçbir takımın istemediği ekiplerden biri oldu. Ayrıca kura çekimi sırasında Cristiano Ronaldo her maçta gol atması ile anıldı. Kura çekiminde efsane oyuncu Xabi Alonso da bulunuyordu. Beşiktaş’ın rakibi belli olduktan sonra iki takım sosyal medya hesabında farklı konular gündeme geldi.

Maçlar Şubat ve Mart Ayında Oynanacak

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. tur kurası dün çekildi ve takımlar birbirleriyle eşleşti. Beşiktaş da Alman devi Bayern Münih’in rakibi oldu. İlk maçlar Şubat ayında rövanşları da Şubat ayında olacak şekilde oynanacak. Diğer mücadeleler de Mart ayında oynanacak. Onların da rövanş mücadelesi yine Mart ayı içerisinde olacak. Beşiktaş böyle bir kura çektikten sonra çalışmalara kısa sürede başladı. Tabii kuradan sonra fikstürü de gerçekten zorlu oldu. Zorlu bir maratona girdi. Bu esnada olur da Bayern Münih’i eleyecek olurlarsa, Sportoto Süper Lig’de şampiyonluğu pek önemsemeyebilirler. Bu da onların gelecek sezon yine Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmeleri için en azından 2. olmaları gerektiğini gösteriyor. Temsilcimize Bayern Münih karşısında başarılar diliyoruz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.