Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakibi Belli Oluyor

0

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki gururumuz Beşiktaş, 2. turdaki rakibini bekliyor. Bildiğiniz gibi Leipzig, Porto ve Monaco’nun bulunduğu gruptan lider olarak çıkan Beşiktaş, kuraya 1. torbadan girmeye hak kazandı. Yani liderler torbasından kuraya girerek 2. olarak gruplarından çıkan takımlar ile eşleşecekler. Gerçekten farklı bir kura olacak. Bugün saat 14:00’de başlayacak olan kura çekiminde temsilcimizin rakibi belli olacak. Peki Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakiplerini biliyor musunuz? Eğer bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız hemen yazının devam kısmını inceleyebilirsiniz.

Beşiktaş’ın Muhtemel Rakipleri

Hepinizin bildiği gibi Beşiktaş, bugün çekilecek kura ile birlikte 2. turdaki rakibi ile karşılaşacak. Kuraya 1. torbadan katılan Beşiktaş, ikinci torba takımlarından herhangi biri ile eşleşecek. Toplamda 16 takım bulunuyor. Son 16 turunda Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri ise belli.

Basel, Bayern Münih, Chelsea, Juventus, Sevilla, Shakhtar Donetsk, Porto ve Real Madrid, temsilcimizin 2. tur muhtemel rakipleri oluyor. Ayrıca Beşiktaş ile birlikte birinci torbada ise Manchester United, Paris Saint-Germain, AS Roma, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Beşiktaş ve Tottenham Hotspur bulunuyor. Bu takımlar arasındaki eşleşme bugün saat 14:00’de olacak. Kura canlı olarak yayınlanacak.

Beşiktaş Basel İle Eşleşmeyi Bekliyor

Temsilcimiz Beşiktaş, 2. tur maçında eşleşme için Basel ya da Sevilla takımını bekliyor. Bu takımlar diğer rakiplere oranlar biraz daha etkisiz olarak görülüyor. Tabii bu aşamaya kadar gelmiş olan takımlara güçsüz denemez ancak diğerlerine oranla Beşiktaş’ın işi daha kolay olur gibi duruyor. Beşiktaş, yapılacak olan kura ile birlikte şansının yüksek olduğunu söylüyor. Zira bu sene çok zor bir grupta olmayan ve o gruptan lider çıkmayı başaran Beşiktaş, bu kez da şansının yaver gideceğine inanıyor. Kura çekimi sonrasında Beşiktaş takımından resmi bir açıklama bekleniyor. Şimdilik muhtemel rakipler bunlar ancak ilerleyen saatlerde eşleştiğimiz takımı da buradan sizlere aktaracağız.

Beşiktaş ikinci tur şansını yükseltmek için şimdiden çalışmalara başladı. Takım, Şampiyonlar Ligi maçları için özel olarak antrenmana çıkıyor. Ligde yaşanan puan kayıpları da bunu gösteriyor. Şimdilik siyah beyazlıların hedefi UEFA Şampiyonlar Ligi olarak görülüyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.