Forvet Hattında Beşiktaş Hangi Oyuncuyu Düşünüyor?

0

Henüz 26 yaşında olan, Beşiktaş’a Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan gelen Cenk Tosun, çok kısa bir süre içerisinde tüm dünya basınının gözünü üzerine çevirdi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde harika gollere imza atan bu oyuncu, UEFA’nın en iyi goller listesinde ilk 3 sırada yer aldı. Bunun yanında geçtiğimiz sezon ligde gol kralı oldu ve Beşiktaş’ın şampiyonluğunda büyük bir rol oynadı. Bu sezon ligde 15 maça çıktı ve toplamda 8 gol atıp 1 asist yaptı. Bunun yanında UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 6 maça çıktı ve bu 6 maçta 4 gol atıp 2 asist yapmayı başardı. Süper Kupa mücadelesinde ise Konyaspor’a karşı oynadı ve finalde 1 gol attı ancak kupayı Beşiktaş’a getirmeye yetmedi.

Cenk Tosun Yerine Arayış Devam Ediyor

Bu sezon toplamda 22 resmi maça çıkan, 13 gol atıp 3 asist yapan Cenk Tosun, şu anda güncel olarak 10,5 milyon Euro gibi devasa bir piyasa değerine sahip. Bunun yanında Beşiktaş kulübüne gelen 12,5 milyon Euro’luk teklif reddedilmiş ve Fikret Orman tarafından çok daha fazla para istenmişti. Şimdi ise sıcak bir haber olarak söyleyebiliriz ki Cenk Tosun’un güncel transfer bedeli belli oldu. Beşiktaş onun bonservisini 40 milyon Euro olarak belirledi. Bu ücret büyük ihtimalle bir Avrupa kulübü tarafından ödenecek ve Cenk Tosun gelecek sezon Beşiktaş’ta olmayacak.

Cenk’in Yerine Mario Gomez

Almanya’nın Volfsburg takımında forma giyen 32 yaşındaki tecrübeli futbolcu Mario Gomez, Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alıyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz senelerde Beşiktaş takımında forma giyen tecrübeli futbolcu, bu sezon yine Beşiktaş’a imza atabilir. Kariyerinde 5 kez gol kralı olan, 1 kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan, 3 kez Almanya şampiyonluğu, 2 kez Alman kupa ve 1 kez Türkiye Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Mario Gomez, Beşiktaş için büyük önem arz ediyor. Güncel piyasa değeri 7,5 milyon Euro olan bu futbolcu gelecek sezon için tekrardan siyah beyaz formayı terletebilir. Büyük ihtimalle Beşiktaş Cenk Tosun’un satılmasıyla birlikte Mario Gomez’e teklif yapacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.