Gruptan Lider Çıkan İlk Türk Takımı Beşiktaş

0

Daha önce pek çok takımımız UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etti. Temsilcilerimiz gerçekten başarılı sonuçlar aldılar ve iyi noktalara geldiler. Özellikle bu kulvarda Galatasaray dikkat çekti. Toplamda 6 kez çeyrek final oynayan sarı kırmızılı takım, bu kupaya en alışık takım. Bunun yanında Fenerbahçe’de 1 kez UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynama başarısı gösterdi. Hatta yarı finalin kapısından döndü. Beşiktaş ise tarihinde bir kez bile UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynayamadı ancak bu noktada dikkat çeken bir detay bulunuyor. O da diğer takımlarımızın bu kadar çok Şampiyonlar Ligi’nde oynamasına ve başarı elde etmesine rağmen gruplarını hiç lider bitirememiş olmasıdır.

Beşiktaş Namağlup Gruptan Çıktı

Portekiz devi Porto, Alman panzeri Leipzig, Fransa’nın bir numaralı takımı, geçtiğimiz sezon bu kupada yarı final oynamış Monaco ve gururumuz Beşiktaş aynı grupta yer alıyordu. Beşiktaş’ın şansı gerçekten çok az görünüyordu ancak temsilcimiz bu gruptan hiç yenilmeden, toplamda 14 puan ile lider çıkmasını bildi. En yakın rakibi Porto’ya toplamda 4 puan fark attı. Bu da son derece önemli bir etken olarak ön plana çıkıyor. Türk futbol tarihinde bunu başaran ilk takım Beşiktaş oldu. Bu da tarihin altın sayfalarına yazıldı. Peki Beşiktaş kaç galibiyet kaç beraberlik aldı, merak ediyor musunuz?

Beşiktaş’ın Galibiyetleri ve Beraberlikleri

Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi G grubunda toplamda 4 galibiyet ve 2 beraberlik aldı. Bu mücadelelerden 1 tanesi Monaco ile 1 tanesi de Porto ile oynanan maçlarda alınan beraberlikler. Aynı zamanda Leipzig mücadelesinin ikisi de kazanıldı. Porto ve Monaco’yu ise deplasmanda devirmeyi başardık. Beşiktaş böylece toplamda 14 puan kazanmış oldu. Devler liginde dev takımlar ile aynı torbada bulundu ve rakibini bekledi. Rakibi ise Alman panzeri Bayern Münih oldu. Gerçekten son derece başarılı bir takım olduklarını ve temsilcimize çok büyük zorluk çıkarabileceklerini biliyoruz. Burada önlemler alarak Almanya deplasmanına gidecek ve hem oradan hem de buradan gerekli skorları alıp turu geçmesini bileceğiz. Kesinlikle bu noktada takımımıza güveniyoruz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.