Kartal Ligde Şampiyonluk Hedefliyor

0

Son iki yılı üst üste şampiyonluklar ile tamamlayan Beşiktaş aynı başarısını devam ettirmek istiyor. Bunun için yoğun bir emek harcanırken, oyuncuların kapasitesi de yeterlidir. Ancak üç kulvarda mücadele etmeye çalışan takım haliyle başarısını aynı aranda sürdürememektedir. Bazı durumların ardından ortaya çıkan yorgunluk gibi durumlar nedeni ile puan kayıpları yaşanabiliyor. Bunun sıkıntısını ilk yarı boyunca bir hayli çekmek zorunda kalan Beşiktaş, ikinci yarıya çok daha hazır girerek istiyor. Takımın bugüne kadar yeterli dinlenme imkanı bulamamasın getirdiği sorunlar şampiyonlar ligi gurup maçlarının bitmesi ile azalmış olacak. Takım ligde en çok puan kaybettiği maçlar her zaman şampiyonlar ligi dönüş mücadeleleri olmaktaydı.

Yoğun Tempo Geride Kalıyor

Şampiyonlar liginde gurup mücadelelerinin tamamlanması ile geriye kalan heyecanlar çok daha farklı olacaktır. artık takımları yoracak bir fikstür kalmadı. Sadece süper lig ve Türkiye kupasına ağırlık verecek oyuncular çok daha rahat zaferler elde edebilecek. Türkiye kupasında yedek oyuncular dahi başarılı olabileceği için as kadro bu tip maçlarda dinlendirilecektir. Böylelikle kartal son iki sezondur süren alışkanlığını bu senede devam ettirmek istiyor. Şampiyon olabilmek için yaptıkları işler son derece önemli olmaktadır. Yıldızlar karması oyunculardan kurulu olan takım ligin birkaç basamak üzerinde yer alıyor. Ara transfer döneminde de yapılacak düzenlemeler ile ligin en büyük favorisi olacaklardır yine.

Ligde Puan Farkı Giderek Eriyor

Kara kartal ağırlığı lige vermeye başladığı andan itibaren liderle arasındaki puan farkını eritmeye başladı. Beklentilerin karşılandığı performanslar sahadaki yerini alıyor. Bunun son örneği beş gollü galibiyetle geldi. Takım tam performans oynandığı zaman tüm maçların favorisi olacağı için kazanmakta zor olmayacak. Üst üste alınacak galibiyetler ile yakalanacak bir seri puan farkını tamamen eritmek için yeterli olacaktır. İkinci yarının başlaması ile yepyeni bir Beşiktaş izlemeye başlayacağız. Ayrıca takımın kısa süre içinde liderlik koltuğuna oturması kimse için sürpriz olmayacaktır. Bu denli kaliteli bir oyunu sürekli olarak ortaya koymayı başaran takım yeniden aynı avantajları elde edecektir. Bu yüksek mücadele keyfini sizlerde kaçırmamalısınız. Harika maçlar futbol severleri bekliyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.