Paqueta Beşiktaş’a Geliyor Mu? Son Dakika

0

Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Anderson Talisca, Benfica’ya dönecek. Bildiğiniz gibi onun yerine bir arayış var ve bu arayış devam ediyor. Beşiktaş’a son derece önemli isimler takviye edilecek. Bu noktada dikkatleri ise Brezilyalı futbolcu Paqueta çekiyor. Bilindiği üzere 10 numara pozisyonunda oynayan genç oyuncu, Beşiktaş’ın büyük bir yükünü hafifletecek. Ayrıca Talisca gitmeden böyle bir yardımda bulunacak ve takıma onu getirecek. Eğer böyle bir transfer olursa, Manchester United’da forma giyen Juan Mata’nın da transfer dedikoduları boşa çıkar. Kısaca söylemek gerekirse Paqueta son derece önemli bir görev alacak. Bakalım ilerleyen dönemlerde bu oyuncu hakkında Beşiktaş’tan resmi bir açıklama gelecek mi?

Paqueta’yı Kısaca Tanıyalım

27 Ağustos 1997 Brezilya doğumlu olan Paqueta, şu anda 20 yaşında. 10 numara pozisyonunda oynayan Paqueta, şu anki takımında göstermiş olduğu başarılı performans ile dikkat çekmeyi başardı. Beşiktaş ise onu takıma katmayı çok istiyor. Piyasa değeri tam olarak 7 milyon Euro olan Paqueta, şu anda Brezilya’nın Flamengo takımında forma giyiyor. Beşiktaş bu oyuncu için kulübüne 7 milyon Euro önerdiği takdirde onu renklerine bağlayabilecek. Genç oyuncu Beşiktaş için çok büyük bir öneme sahip çünkü hem 20 yaşında hem de 10 numara pozisyonunda oynuyor. Kısaca söylemek gerekirse Talisca onu takıma getirecek ve Beşiktaş ona çok uzun yıllar boyunca siyah beyazlı formayı giydirecek.

20 Yaşındaki Genç Oyuncu Büyük Anlam İfade Ediyor

20 yaşında olan Paqueta, çok uzun yıllar boyunca Beşiktaş formasını terletebilir. Bildiğiniz gibi sol ayaklı olan bu oyuncu gerçekten beklentileri karşılayabilecek gibi duruyor. Bunun yanında söylemek gerekirse 1,80 m boyunun olması ve ayağını çok iyi kullanması onun en önemli özellikleri arasında yer alıyor. 2017 yılında Brezilya Serie A’da çıktığı 17 mücadelede 1 gol atıp 1 asist yapan Paqueta, Copa Sudamericana kapsamında tam 9 maça çıktı. Çıktığı bu 9 mücadelede 2 gol attı ve hiç asist yapmadı. Toplamda 26 maç oynayan ve 3 gol 1 asistlik performans sergileyen Paqueta, takıma büyük bir önem kazandıracak gibi duruyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.