Şenol Güneş Şampiyonlar Ligi Taktiğini Açıklıyor

0

Beşiktaş yüksek seviyede oldukça kritik maçlara çıktı ki aldığı başarılar her zaman olduğunda çok daha değerli oldu. Bu başarının yakalanmasında en büyük etkenlerden bir tanesi oyuncuların kalitesi ve performans çizgisi olurken, teknik heyetin takımı oynatma planı ve kurgusu da oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Çünkü kadro ne kadar yıldız oyunculardan oluşuyor olursa olsun teknik yönetim başarılı olmadıktan sonra başarılı olmak imkansızdır. Aynı şekilde oyuncular yeterli olmadığında da teknik yönetim çok iyi olsa da belli başarı elde edilmesi imkansızdır. Beşiktaş akımında bu iki önemli koşul birbiri ile çok iyi bir uyum yakaladığı için şampiyonlar liginde elde edilen başarı sürpriz olmamaktadır.

Taktik Diziliş Kazanmak İçin Çok Önemli

Hemen her takımın belli bölgelerde üstünlüğü bulunurken belli bölgelerde ise zaafları olabilir. Bunları en iyi tespit etmek kazanmanın en önemli yardımcılarından bir tanesidir. Şenol Güneş karşılaşacağı takımları çok iyi analiz ederek artı eksilerini belirliyor. Bu karşı oluşturulan plan ise uygulandığında zafer kaçınılmaz oluyor. Bu noktada oyuncuların performansları da çok önemli olduğu için iki etken durum bir arada yürütülmelidir. Çünkü rakip takımın analizi ne kadar iyi yapılıyor olursa olsun oyuncular sahada üstlerine düşen görevi tam anlamı ile yerine getirmediği zaman bunun bir önemi kalmamaktadır. Bu nedenle teknik heyetin yanında oyuncuların otaya koyduğu performansta takdire şayandır.

Beşiktaş Ofansif Oyunu Tercih Ediyor

Şenol Güneş kapanan bir takımdan ziyade hücum oynayan bir takımı tercih ediyor. Sahada her bölgeyi kapatan, toplu olarak atağa kalkan ve toplu olarak savunmaya dönen bir sistem başarılı bir şekilde işliyor. Sahada forma şansı bulan oyuncuların top rakipteyken bile yaptıkları başarılı pres hemen hemen tüm maçlarda sonuç veriyor. Bu fırsatı yakalayan oyuncular ile rakip kalesinde tehlikeler pozisyonlar buluyor. Topun etki alanlarını tüm oyuncuları ile kapatan Beşiktaş, rakibine kendi kalesinde pozisyon oluşturmaya da izin vermiyor. İlerde yapılan bir baskı en başından dahi rakip ataklarının önleyebiliyor. Bu tekniği iyi uygulayan oyuncular ile takımın başarısı gelmeye de devam ediyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.