Şenol Güneş’in Takım Hakkında Düşündükleri

0

Teknik heyet takımını en iyi konuma getirebilmek için çalışmalarına devam ederken oyuncular hakkında da ara transfer dönemi yaklaşırken bir rapor hazırlıyor. Bu rapor doğrultusunda bazı oyuncuların kaderi değişecek. Takıma yeterince katkı sağlayamayan oyuncular hakkında olumsuz görüş çıkmasına kesin gözü ile bakılırken bunlar ile yol ayrımına gelinebilir. Bu şekilde takımdan gönderilecek isimler belirlenecek b ve bu oyunculardan kendilerine kulüp bulmaları istenecek. Ayrıca bunun tam aksine hocadan bazı oyuncuların kulüpten gönderilmemesi konusunda da görüşler çıkacaktır. Çünkü bazı oyunculara başka takımlardan talep geleceği için, teknik adam bu isimlerin gönderilmesine sıcak bakmayacaktır. Bu doğrultuda hazırlanan raporun birçok detayı olacaktır.

Başarılı Takımın Oyuncuları Korunacaktır

Sürekli olarak as takımda forma giyen bazı oyuncuların gönderilmesi, yerine kaliteli oyuncu bulunamama ihtimaline karşı askıya alınabilir. Çünkü bu şekilde gerçekleşen bir durum takımda çeşitli sıkıntılar doğuracaktır. Özelliklede kemik kadroda yapılması düşünülen değişiklikler için oldukça derin düşünülesi gerekmektedir. Sezon başında yapılan kadro mühendisliğinin aynı şekilde sürmesi gerekmektedir. Yanlış hamleler takımı şuaınkinden daha iyi bir noktaya taşımak yerine daha kötü bir noktaya da itebilir. Bunun bilincinde olan insanların durumu kontrol etmesi takım adına çok daha önemli olacaktır. Özelliklede şampiyonlar liginde yoluna devam eden takımın daha da fazla ilerleyebilmesi için güç kaybından ziyade güç kazanmaya ihtiyacı vardır.

Beşiktaş Çeyrek Final İçin Güçlenmek Zorunda

Şampiyonlar ligi guruplarından başarı ile çıkmayı başaran takım bu durumun devamı için kadrosunda güçlendirmeler yapmak zorundadır. Bu kadro süper lig için yeterli durumdadır. Aynı şekilde Türkiye kupası içinde gerekli derinliğe ve oyuncu kapasitesine sahip olan bu kadro, şampiyonlar liginde çeyrek final oynamak içi yeterli olmayacaktır. Takım sadece süper ligde yoluna devam ediyor olsa önemli isimlerin takıma katılmasına gerek olmayabilirdi. Çünkü hali hazırdaki kadro şampiyonluk ipini göğüsleyebilecek kapasitededir. Ancak kulüp şampiyonlar liginde yoluna devam etmek istediği için takımda bazı revizeler yapma yoluna gidecektir. Bu noktada atılacak her adımın oldukça büyük bir karşılığı olacaktır. Bu nedenle oldukça dikkatli olunması son derece önemli olacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.