Şenol Güneş’ten Yönetime Takviye Listesi

0

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, geçtiğimiz 2 sezon takımı şampiyon yaptı. Bunun yanında takımının geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde Çeyrek Final oynamasında büyük rol oynadı. Ayrıca bu sezon Şampiyonlar Ligi grubundan lider çıkarak kurada Bayern Münih ile eşleşti. Son derece başarılı bir teknik adam olarak Beşiktaş yönetiminin de ona güveni tam. Şenol Güneş, Beşiktaş yönetimine takıma takviye yapılması adına bir liste iletti. Bu listede yer alan isimlerin bazıları belliyken bazıları hala açıklanmadı. Genel anlamda söylemek gerekirse takımın stoper ve forvet hattına takviye yapması düşünülüyor. Bu sezon Alvaro Negredo’dan beklediği performansı alamayan siyah beyazlı kulüp, daha formda bir isim arayışında.

Beşiktaş Yeni Oyuncuların Peşinde

Beşiktaş’tan gidecek oyuncular düşünüldüğünde takıma takviye yapılması son derece normal. Sizin de bildiğiniz gibi Beşiktaş için şu an en sıkıntılı alan stoper mevkii. Buraya alınacak oyuncuların güven vermesi ve birbirleriyle birlikte uyumlu oynaması gerekiyor. Dinamo Kiev takımından Domagoj Vida alınacak. Bunun yanında yine bir alternatif arayışına giden Beşiktaş, tecrübeli isimlerden çok genç oyunculara yönelecek gibi duruyor. Ayrıca ileri forvet hattına da Cenk Tosun’un alternatifi de aranıyor. Negredo’nun tam anlamıyla istediği performansı verememesi, Mustafa Pektemek’in de istediği gibi oynayamaması, Beşiktaş için bu transferin gerekli olduğunu gösteriyor.

Cenk Tosun Takımdan Ayrılabilir

Bu sezon ve geçtiğimiz sezon son derece başarılı işlere imza atan Cenk Tosun, gerçekten gerek golleri ile gerekse takıma katkısı ile ön plana çıkıyor. Avrupa takımları Cenk Tosun’u izlemek için maçlara geliyorlar. Cenk Tosun hakkında pek çok farklı transfer iddiası bulunuyor. Bu oyuncunun takımdan ayrılması durumunda Beşiktaş için geçerli bir oyuncu olmayacak. Negredo tam anlamıyla yeterli değil. Buna dayanarak söyleyebiliriz ki Şenol Güneş’in Beşiktaş yönetimine verdiği listede kesinlikle en az 2 tane forvet oyuncusu bulunuyor. Tabii bunlar kesin olarak açıklanmadı ancak ilerleyen günlerde isimlerini transfer dedikodularında duyacağız. Son olarak Anderson Talisca’nın satış fiyatını 25 milyon Euro olarak belirleyen Benfica takımından bu oyuncu satın alınmayabilir. Doğal olarak onun da alternatif arayışı için Şenol Güneş de belli önerilerde bulundu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.