Sol Bek İçin Beşiktaş Yönetiminde Arayış Başladı

0

Sakatlıktan yeni çıkan Caner Erkin, Beşiktaş için son derece önemli bir oyuncuydu. Bilindiği üzere takıma dahil olduğunda son derece önemli işlere imza attı. 2 sezon önce Beşiktaş’a geldiğinde ondan çok şey bekleniyordu ve ilk sezon beklentiyi fazlasıyla karşıladı. Takımın hem gol yollarında hem de savunma yollarında etkili olmasını sağlamıştı. Bunun yanında takımda bir diğer sol bek Adriano, Beşiktaş ile 2019 yılına kadar sözleşmeli. Tabii onun yaşını düşündüğümüz takdirde 2 sezon sonunda futbol için oldukça yaşlı olacak. Adriano şu anda 33 yaşında ve 2 sezon sonra 35 yaşında olacak. Doğal olarak Beşiktaş’ta daha şimdiden genç bir sol bek arayışları başladı.

Beşiktaş Genç Sol Bek Oyuncusu Arıyor

Hem genç hem atletik hem de çevik bir sol bek oyuncusu bulmak Beşiktaş adına gerçekten önemli. Bunun nedenini söylemek gerekirse sol ve sağ kanat organizasyonlarında Beşiktaş aynı başarısını devam ettirmek istiyor. Doğal olarak kesinlikle takıma sol bek oyuncusu gerekiyor. Caner Erkin sakatlıktan yeni çıktı ve eski performansını bir türlü ortaya koyamıyor. Yaşı da 29 ve belki de takımda yedek oturabilir. Diğer yandan baktığımızda Adriano ise beklenenin daha altında bir performans sergiliyor. Beşiktaş arayış için Türkiye’yi değil, Brezilya’yı tercih ediyor. Buralardan kaliteli ve genç bir sol bek bulmak belki de daha maliyetli olacak.

Brezilya Sol Bek Yatağı

Genellikle dünyanın en iyi sol bek oyuncuları Brezilya’dan çıkıyor. Belki de bu tamamen tesadüf ancak Beşiktaş bu özelliğini kullanıyor ve sol bek arayışı için Brezilya’ya gidiyor. Roberto Carlos, Marcelo gibi sol bek oyuncularını örnek gösterebiliriz. Bu noktada Beşiktaş için en önemli kriter genç olması. Bunun yanında sadece sol ayağını değil, aynı zamanda sağ ayağını da çok iyi kullanması. Gerçekten bu iki kriter büyük bir önem taşıyor. Takımın ciddi anlamda sol bek oyuncusuna ihtiyacı var. Bu nedenle arayış devre arasında da sürebilir. Bu sezon böle atlatılıp gelecek sezon için de bu transferlerden herhangi biri yapılabilir. Tabii Beşiktaş’ta bir de önlibero oyuncusu da aranıyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.