Sportoto Süper Lig mi Yoksa Şampiyonlar Ligi Mi?

0

Bu soru, bu sezon Beşiktaş taraftarının sıklıkla kendisine sorduğu sorulan başında gelmektedir. Takımda üç kulvarda birden yarışmak zorunda olduğunda, aynı gücün eşit şekilde verilmesi oldukça zor oluyor. Bu nedenle bir tanesine daha fazla ağırlık veren takım seçimini şampiyonlar liginden yaptı. Süper ligde iki sezondur şampiyonluk ipini göğüslemeyi başaran takım çıtayı her geçen sezon daha da yükseltiyor. Üç günde bir maça çıkmak futbolcular için çok zorlayıcı olurken bir tanesine daha fazla ağırlık vermek işleri kolaylaştırıcı bir durum olmaktadır. şampiyonlar ligi maçları çok daha fazla efor gerektirdiği için ardından gelen lig maçlarında takımların performansında aynı başarı gözlemlenemedi.

Şampiyonlar Ligi Çok Daha Prestijli

Beşiktaş takımının şampiyonlar ligine ağrılık vermesinin en büyük nedenlerinde bir tanesi de bu turnuvada oynanan maçların çok daha fazla kişi tarafından takip edilmesi. Süper lig maçları ağırlıklı olarak ülke sınırları içinde takip edilirken, şampiyonlar ligi mücadeleleri tüm dünya tarafından ilgi ile takip ediliyor. Bu durum futbolcuların kariyerinden aldığı ücretlere kadar değişkenlik gösteriyor. Örneğin şampiyonlar liginde maç başı kazanmaktan elde gelir, süper ligden maç başı kazanmaktan elde edilen gelirden çok daha fazla olmaktadır. Ayrıca milyonlarca kişinin izlediği mücadelelerde performans sergilemek oyuncular için çok daha önemli olmaktadır. Bazı futbolcular gösterdikleri başarı ile birçok kulübün dikkatini şimdiden çekmiş durumda.

Dünyanın En Görkemli Turnuvalarından Biri

Şampiyonlar liginde mücadele etmek birçok oyuncunun, takımın ve taraftarın hayali iken kazanılan başarılar da çok daha değerli olmaktadır. Beşiktaş elde ettiği başarılar ile dünya medyasında yakı uyandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz iki sezon boyunca şampiyon olan takım dünya medyasında bu sene şampiyonlar liginde elde edilen başarı kadar yer bulmadı. Bu nedenle süper lig veya şampiyonlar ligi arasında bir tercih yapılması gerektiğinde hemen herkesin ilk tercihi şampiyonlar ligi olmaktadır. Beşiktaş takımında bu sezon bu ilke ile yola çıktı ve başarılı oldu. Ligde de önemli puan kayıpları yaşamadığı için liderin çok uzağında bir sıralamada yer almıyor. Yakalanacak bir seri ile liderlik koltuğu da hayal olmamaktadır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.