Sportoto Süper Lig’de Son Haftaya Girilirken Beşiktaş

0

Sportoto Süper Lig’de son haftaya girilirken takımlar ellerinden geleni yapıyorlar ve galip gelebilmek adına tüm kozlarını kullanıyorlar. Bildiğiniz gibi bu hafta Beşiktaş – Osmanlıspor mücadelesi oynanacak. Maç yarın saat 19:30’da başlayacak. Bu mücadelenin ardından ligin ilk yarısının bitmesine 1 hafta kalmış olacak. Beşiktaş son mücadelesinden önceki maçını kazanmak ve puanını 30 yapmak istiyor. Tabii rakibi Osmanlıspor da gerçekten güçlü bir rakip. Şu anda Ankara temsilcisi Osmanlıspor 14. sırada bulunuyor ve puanı 14. Beşiktaş ile arasında çok fazla bir fark yok. Ayrıca Osmanlıspor’un burada kazanması demek, ligde daha üst konumlara gelmesi demek. Buna dayanarak onlar da düşme potasından uzaklaşmak isteyeceklerdir.

Beşiktaş Zirveden Kopmak İstemiyor

Şampiyonlar Ligi’ne uzun bir ara verilmişken, Beşiktaş ligdeki durumunu toparlamak ve liderliğe oynamak istiyor. Bunun için önündeki tüm mücadeleleri kazanması gerek. Tabii bu son derece riskli bir durum. Osmanlıspor onlara karşı daha önce de etkili oyunlarıyla biliniyor. Beşiktaş bu mücadelede tüm riskleri alacak ve zirveden kopmamak için rakibini goller ile geçmeye çalışacak. Bu noktada olası kontra ataklarda da Pepe ile Tosic’e büyük iş düşüyor. Kesinlikle söylemek gerekirse Beşiktaş için belki de dönüm noktası olabilir. Şu anda Beşiktaş’ın bu mücadeleleri kazanması demek, ligin ilerleyen dönemlerinde Şampiyonlar Ligi maçları bulunurken puan kaybetse bile zirveden uzaklaşmayacağı anlamına gelir.

Kartal Şampiyon Olabilecek Mi?

2 sezon üst üste şampiyon olan kara kartal, bu sezon de şampiyon olmak istiyor. Bunun için elinden geleni yapıyor. Tabii Şubat ayının 20’sinde ve Mart ayının 14’ünde 2 zorlu Şampiyonlar Ligi maçı oynayacak. Bu da ikinci yarının başları ile ortaları anlamına geliyor. Doğal olarak bu mücadelelere çıkacağı zaman ligde puan kayıpları olabilir. Bu da demek oluyor ki Beşiktaş şimdi önündeki 2 maçtan puan kaybederse, lider Galatasaray ile aradaki puan farkı 11’e çıkarsa ilerleyen dönemlerde şampiyonluk şansı hiç kalmaz. Hatta ve hatta ligde orta sıralara kadar düşebilir. Buna en iyi şekilde önlem alması gerekiyor. En etkili önlem ise önündeki 2 mücadeleyi kazanmak olacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.