Talisca’nın Alternatif Arayışları Başladı

0

Beşiktaş’ta yeni kadro kurulacak. Arayışlar başladı ve bu noktada en önemli takviye Anderson Talisca’nın yerine olacak. Bilindiği üzere Beşiktaş’ta 2 sezondur kiralık olarak forma terleten Talisca, Benfica takımının kadrosunda. Beşiktaş bu oyuncuyu bonservisi ile birlikte almak istiyor ancak Benfica takımı 25 milyon Euro istiyor. Bu tutarın ödenmesi mümkün değil gibi görünüyor. Doğal olarak Beşiktaş’ta Anderson Talisca’nın yerine arayış başlıyor. Kısaca söylemek gerekirse devre arasında bu transfer yapılabilir ya da sezon sonuna bırakılabilir. Şu anda ofansif özelliği son derece etkili olan Oğuzhan ve Tolgay takımda yer alıyor. Doğal olarak Anderson Talisca’nın yokluğu pek hissedilmeyecek gibi duruyor.

Manchester United’ın Yıldızı Transfer Listesinde

İngiltere’nin en etkili takımlarından birinde yani Manchester United takımında forma giyen Juan Mata, Beşiktaş’ın transfer gündeminde. Beşiktaş bu oyuncuyu Talisca’nın yerin almak istiyor. 29 yaşındaki tecrübeli oyuncuya giden herhangi bir resmi teklif yok ancak konuşulanlar arasında dikkatleri en fazla o çekiyor. Tabii bunun haricinde daha farklı oyuncular da gündemde. Özellikle Brezilya taraflarında genç oyuncu arayışı da sürüyor. Buralardan genç ve bonservisi düşük ya da hiç olmayan oyuncular bulunacak. Takıma kazandırılacak olan oyunculardan beklenen en önemli özelliklerden biri Talisca gibi çevik ve gol yollarında etkili olması olacak. Tabii bu noktada Beşiktaş yönetimi daha defansif özelliğe sahip olan orta saha oyuncusu da bakıyor.

Hücum Özelliği Olan Orta Saha Oyuncularımız Tam

Daha çok hücumu düşünen ve savunmaya da zaman zaman yardımcı olan pek çok farklı oyuncumuz var. Bildiğiniz üzere bu noktada dikkatleri Oğuzhan Özyakup ile Tolgay Arslan çekiyor. Bu iki oyuncu gerçekten hücumda son derece etkili bir isim. Tabii hem hücumcu hem defansif orta saha özelliği bulunan bir futbolcumuz var o da Atiba. Atiba’nın ne yazık ki bir alternatifi yok. Buna dayanarak Beşiktaş Talisca’nın yerine bu tür özelliklere sahip olan, yaşlanan Atiba’nın alternatifini takıma kazandırabilir. Arayışlar sürse de belki de Benfica takımı ile anlaşma sağlanacak ve Talisca takımda kalacak. Tabii bunun çok düşük ihtimalli olduğunu söylemek gerekiyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.