Taraftar O Oyuncuyu İstemiyor!

0

28 Nisan 1988 İspanya Burgos doğumlu olan Juan Mata, şu anda Manchester United takımında forma giyiyor. 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu, kariyerinde sayısız başarılara imza attı. Şu anda güncel piyasa değeri 30 milyon Euro olan Juan Mata, Beşiktaş ile anılıyor. Bilindiği üzere takımdan kesin olarak ayrılacak olan Anderson Talisca, büyük bir boşluk yaşatacak. Onun yerini doldurmak adına Beşiktaş 2 farklı on numara oyuncusu üzerinde yoğunlaşıyor. Bunların başında Brezilya’nın Flamengo takımında forma giyen 20 yaşındaki Paqueta geliyor. Bir diğeri ise 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu Juan Mata. Peki ama bu iki oyuncudan hangisini taraftar istemiyor olabilir, merak ediyor musunuz?

Taraftar Yüklü Miktarlar Ödenmesine Karşı

Beşiktaş’a Anderson Talisca’nın ardından kesinlikle bir on numara oyuncusu gerekiyor. Bu oyuncuların başında da Juan Mata geliyor. Bildiğiniz üzere kariyerinde 1 kez dünya kupası şampiyonluğu yaşayan, 1 kez Avrupa şampiyonu olan, 1 kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan, 2 kez İngiliz kupa şampiyonluğu ve 1 kez İngiliz lig kupa şampiyonluğu bulunan Juan Mata, bu başarısına rağmen taraftar tarafından olumlu karşılanmıyor. Bu oyuncunun yaşı göz önüne alındığında 29 yaşında olması ve 30 milyon Euro’nun buna dayanarak gerçekten yüksek olması taraftarı kızdırıyor. 30 milyon Euro bu futbolcuya ödemek yerine 20 yaşındaki ve piyasa değeri 7 milyon Euro olan Paqueta’nın alınmasından yanalar.

Talisca Gitmeden Beşiktaş’a Güzellik Yapacak!

Beşiktaş’a kesinlikle 10 numara oyuncusu gerekiyor. Talisca’nın gitmeden önce bir güzellik yapacağı konuşulan haberler arasında. Söylemek gerekirse Flamengo takımında forma giyen Paqueta’yı takıma getirecek. 20 yaşındaki genç oyuncu Beşiktaş’a geldiği takdirde Talisca’nın yapacağı bu iyilik asla unutulmayacak. Aynı zamanda bu oyuncuya uzun yıllar Beşiktaş forması giydirilecek. Beşiktaş onunla ciddi anlaşmalar imzalayacak. Henüz 20 yaşında olması ve önünde futbol için en azından 15 yıl olması, bu kadar uzun sürede kendisini çok daha fazla geliştirebileceği anlamına geliyor. Kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş’a imza attığı takdirde siyah beyazlı takım gelecek yıllar adına çok önemli bir iş başarmış olacak. Tabii bu oyuncu için farklı Avrupa kulüplerinin de devrede olduğunu söylemek gerekiyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.