UEFA’dan Beşiktaş Hakkında Açıklama

0

Bilindiği üzere UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son derece harika işlere imza atan Beşiktaş, çok kısa sürede kırılması güç rekorları art arda kırdı. Geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final oynayan ve bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarından lider olarak çıkan Beşiktaş, UEFA tarafından da takdir topladı. Son 2 yılda elinden gelenin en iyisini yapan ve gerçekten beklentileri en üst düzeyde karşılayan Beşiktaş, büyümeye devam ediyor. Peki ama siz de UEFA’dan gelen Beşiktaş hakkındaki açıklamayı merak ediyor musunuz? Eğer bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız hemen şimdi yazının devam kısmını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Burada gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Beşiktaş’a UEFA’dan Övgü!

Beşiktaş geçtiğimiz sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nden UEFA Avrupa Ligi’ne düşmüş ve burada çeyrek finale çıkmış, penaltılar ile yarı finalin kapısından dönmüştür. Bunun yanında Bu sezon ise UEFA Şampiyonlar Ligi’nde G Grubu’nu 4 galibiyet 2 beraberlik alarak lider, namağlup tamamlayan Beşiktaş, son 16 turuna kalmıştır. Ayrıca ilk defa bir Türk takımı gruplarda namağlup olmuş ve lider çıkmıştır. En fazla puan toplayan ilk Türk takımı da yine Beşiktaş olmuştur. Bununla birlikte söylemek gerekirse Beşiktaş Bayern Münih’i de geçebilecek bir kapasiteye sahiptir. UEFA da bu konularla ilgili Beşiktaş’ı övmüş ve onun Türk futbol tarihi için altın bir başarı yakaladığını söylemiştir.

UEFA Beşiktaş’ı Çeyrek Finalde Görüyor

UEFA tarafından yapılan açıklamalarda Bayern Münih takımının geçilmeyecek bir engel olmadığı yer almaktadır. Bunun yanında çok önemli oyunculara sahip olduğunu ve özellikle Cenk Tosun gibi önemli bir golcüyü futbola kazandırdığından dolayı Beşiktaş’ı takdir etmiştir. Bu noktada söylemek gerekirse Beşiktaş kendinden beklenenin çok daha üzerinde bir performans sergiliyor. Bu sezon spor tarihimizin en iyi sonuçlarını aldık ve her zaman için beklenenden daha iyisini yaptık. Kesinlikle bilmelisiniz ki Beşiktaş çok daha ileriye gidebilecek bir kapasitede. Bayern Münih takımının eski halinin olmadığını, bu sezon çok da iyi işler yapmadıklarını ve buna dayanarak Beşiktaş’ın tur şansının yüksek olduğunu söylemek kesinlikle tam isabetli bir deyim olacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.