Vida Beşiktaş’a Gelecek Mi?

0

Kariyerinde sayısız başarılara imza atan 28 yaşındaki stoper oyuncusu Domagoj Vida, şu anda Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımında forma giyiyor. Bildiğiniz gibi güncel piyasa değeri 9 milyon Euro olarak belirlenen Vida, takımına veda etti bile. Takımı ile sözleşme yenilemek istemeyen Vida, bu noktada farklı takımlar ile anılıyor. Tabii en olası ihtimal Beşiktaş olarak dikkat çekiyor. Beşiktaş ile adı sıklıkla anılan Vida Beşiktaş’a gelecek mi? Herkes son günlerde bu soruyu çok merak ediyor. Peki ama sizce de Domagoj Vida Beşiktaş’a ara transferde imza atacak mı? Eğer bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız ve onu daha yakından tanımak isterseniz yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Vida Büyük Olasılıkla Beşiktaş’ta!

Çok büyük olasılıkla Beşiktaş’a devre arasında imza atacak olan Domagoj Vida, şu anda 28 yaşında. 29 Nisan 1989 yılında Hırvatistan’da dünyaya gelen Vida, Hırvat milli takımı ile toplamda 55 resmi maça çıktı ve 2 de gol atmasını başardı. Sözleşmesi Aralık ayının 31’inde bitiyor ve o da yeni takımı ile sözleşme imzalayacak. Prensipte anlaşmaya varılan Vida çok büyük ihtimalle Beşiktaş’ta forma giyecek. Hatta şu anki anlaşmasında tazminat bile yer alıyor. Alınan son dakika bilgilerine göre Dinamo Kiev takımı Beşiktaş’a bu tazminatı ödeyecek ve Vida’ya yeni bir sözleşme önerecek. Tabii bunun olmasını hiç istemeyen Beşiktaşlı yöneticiler hemen devreye girdi.

Vida Beşiktaş’a Güç Katacak

Beşiktaş’ta defans bölgesine güç katacak bir isim olarak ön plana çıkan Domagoj Vida, bu sezon takımı ile toplamda 18 resmi maça çıktı. 2 gol attı ve bu mücadelelerde toplamda 1.610 dakika sahada kaldı. Bildiğiniz üzere Tosic ve Pepe ikilisi defansta son derece güven veriyor ancak onlardan herhangi birine bir şey olduğu takdirde yerine oynayabilecek en az onlar kadar tecrübeli ve kaliteli bir oyuncu yok. Bu nedenle Vida Beşiktaş’a gelecek ve belki de Tosic’i ya da Pepe’yi iyi bir alternatif konumuna atacak. Kesin olan şu ki Vida geldikten sonra savunma oyuncuları kendilerine çeki düzen verecekler ve daha fazla performans göstermeye çalışacaklar.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.